Radio Bercik Silesia

Autoplay
 
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.
czytaj więcej...


Suma słuchalności wszystkich serwerów.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Zawoja Jerzy [24.08.2016]
Serdecznie goraco pozdrawiam prowadzaca radio Bercik Z studio Hagen Agnieszke wraz z Hanoweru Januszem Bernim i pozostalymi prowadzacymi to Super Radyjko .Dalej tak dbac i zabawiac i trzymajcie dzieki serdeczne do uslyszenia i Wam sie nalezy wszystkim oddany przezemnie glos a dla prezentera AGNIESZKI Pa Jerzy Zawoaj Beskid Zywiecki malopolska.
Dj.Heniek [22.08.2016]
Informacja dla Ilonki...Ta nutka to " Sonia " w wykonaniu Wesołych chłopaków..
Martin [22.08.2016]
Super Radio . Dalej tak trzymac
dugi [21.08.2016]
teroski sie wom przdstawia, jo jest prawdziwy hanys w barach szyroki, a w zyci wonski 186 srogi 96 kg. jak dobry kormik.
urodzol zem se w wilczym gardle, a mieszkolem 27 lot w dzieszni -dzierzno-. pozni zem smiot i mieszkom w braunschweigu.conajmi 2 razy jada do dzieszna na urlop. od 1 ponboczkowego roku dowiedzio zem se ze wasz radiok moga in internet suchac i tak mie to ruszo ze asz serce pynko.
z ponboczkem.
josef seidel - dugi [21.08.2016]
bardzo wom dzienkuja za taki fanisten radiok,dziob sie raduje szlapy podskakujom, asercem az targo.
tak dali, hofcie sie i z ponboczkem
jeszcze roz srodze wom dzienkuja.
Ilona [17.08.2016]
Witam. Czy moge prosić o wykonawcę orza tytuł piosenki granej przd chwilę przez p. Celinę o godz. 14.03. W słowach piosenki był tekst"Soniu, mała Soniu". Pozdrawiam Ilona
ludwik klyszcz [14.08.2016]
Najlepsze Zyczenia z okazji 40 urodzin Dla Córki KRYSTYNY
Mateusz Skopek Koxu [13.08.2016]
Serdeczne zyczenia dla wszystkich chopow ze firmy Pietryja bo robotne chopy som a wypic kazde musi bo czowiek nie wielbond :) serdeczne pozdrowienia do szefa naszego uje bo to fajny chop, dla prowadzącego budowa majstra gregora bo to richtig fajny chop :) takze pozdrowionka dla Eda, Artura,Dominika bo to som tyz fajne chopy takze pozdrowienia Dla Roberta Pseudonim Gumiś naszego drugego kierownika budowy i niech nie rycy tak na tych mazurokow ten stary Batman :) takze pozdro dla Lola, Jacka , Byczka i reszty chopow z ekipy bo slonskie chopy to sa richtig chopy! ;) prosze o piosenke w imieniu wszystkich "serduszka małe dwa są ze sobą przez tyle lat" cherzelajn pilne z gory dziekuje ;)
Danuta Mrozek [10.08.2016]
pozdrawiam moich bliskich szegolnie moja mame mego meza i syna ijesze pozdr. mojo siostre ijej meza ktorzy mieszkaja, Niemczech. unas w Babicach pczestalo padac.
Andrzej [09.08.2016]
witam wszystkich ,
pierwszy raz weszlem na wasze radio - bardzo sympatyczne pozdrawiam z rzymu
Karina z Rodzinom z Oldenburg [09.08.2016]
Super Radio i milo was suchac,pozdrawiamy prezenterow i tak dali musik niech gro,,pozdrawiamy was serdecznie,,milego dnia
Urszula i Staszek z Lubinia [28.07.2016]
Gorąca pozdrawiamy radio Bercik oraz wszystkich słuczaczy :-}
Sluchacz z Zielonej Gory [28.07.2016]
Witam Szanowną Kadrę radiową . Zwracam się do Was moi drodzy. z prośbą . Czy ktoś może mi pomóc * odnaleźć piękną jasnowłosą dziewczynę o imieniu Kinga tak ją dawno temu nazywałem . Prawdziwe imię Bożenka z Żar . Na telefon mój nie odpowiada. Bardzo lubię sluchac jej wpisy na radiu . Od dłuższego jakiegoś czasu nie słyszę .Co się z nią dzieje . Jeśli ktoś ma z nia kontakt i zna numer telefonu stacjonarny do - Bożenki * proszę tu na tej stronie napisać jestem tu codziennie i będę czekal na wiadomość . Z rozpaczony sluchchacz tego radia . Wyrazy z Uszanowaniem i z Głębokim dla. Bożenki Szacunkiem . Pozdrawiam .
KAZIK Z KATOWIC [27.07.2016]
JAK SMUTEK NA SERCU MASZ-TO SLUCHAJ RADIA BERCIK-SILESIA.TO OD RAZU RADUJE SIE SERCE I WESELEJ NA DUSZY JEST.TO PRAWDA,A NIE OBIECANKI.
Joanna i Leon z Pyskowic [25.07.2016]
Witomy i pozdrowiomy wszystkich Bercikamratow już downo tymu , nie pamiyntom w kerym to boło roku Leon sznupoł coś w necie i znod fajnisto muzyczka.
Kochani od tego czasu jak tylko Leon przychodzi z pracy do domu to zaraz włącza te SWOJE radyjko ja tez z czasem się do niego przekonałam i polubiłam.Do tej pory nie kontaktowaliśmy się z Wami ale czas to zmienić.
Pozdrawiamy wszystkich tworzących to radyjko oraz słuchaczy.
Ulka z Tychow [24.07.2016]
Jestescie superowym radyjkiem. Pozdrowienia ienia dla calej zalogi i ich rodzin. Tworzycie piekne audycje.
KAZIK z RYDUŁTÓW [24.07.2016]
CUDOWNIE JEST MIEĆ TYLU PRZYJACIÓŁ. KOCHANE BERCIKI TO DLA MNIE ZASZCZYT CZUĆ SIĘ JEDNYM Z WAS. DZIĘKUJĘ ZA TYLE ŻYCZEŃ URODZINOWYCH. AŻ ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. MOGĘ TYLKO POWIEDZIEĆ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
blanka tarnowskie gory [24.07.2016]
Wsxydtkiego dobrego szczescia zdrowia samych marzen spelnienia fajnych audycji .100 lat
Ania z Poznania [15.07.2016]
Wszystkiego co Najpiekniejsze dla wszystkich prowadzących, dużo gorących pozdrowień, fajnie gracie Ania
Danièle z Francji [12.07.2016]
Super
tamara [06.07.2016]
Mogła bym prosić o piosenkę Och Janku ,Janku .Pozdrawiam wszystkich Bercikowych słuchaczy i nie tylko ale również Kaszubów bo z ja jestem
tamara [01.07.2016]
dzięki miło chociaż przeczytać swój wpis ,pozdrawiam słuchaczy Bercikowych chociaż sama mieszkam na Kaszubach
Stasia z Warmii [29.06.2016]
Dzień 29 czerwca br.na długo pozostanie w mojej pamięci,dzień rzeczywiście jest szampański,z głębi serca chcę podziękować,przez tę stronkę ,za wszystkie życzenia urodzinowe skierowane ku mnie,na FB,i Radyjku Bercikowym ,,Silesia,,dziękuję za modlitwę w mojej intencji,Wszystkim składającym życzenia i DJ radyjka,Jankowi,Mericzce,Celineczce ,mówię serdecznie DZIĘKUJĘ -za pamięć,za dobre słowa,za pamięć i za przyjażń bez zobowiązań,jest to najpiękniejszy dar jaki otrzymałam od przyjaciół ze Śląska i ślązaków,
tamara [23.06.2016]
Dzięki za piękne melodie,zawsze słuchałam z Mężem /śp/ a teraz pomyślałam że starał mi si ę wysłać jakąś piosenkę przez Was. W tym momencie poszła poszła moja ulubiona /och Janku, Janku/.Pozdrawiam Bercikowych słuchaczy.
:-))) [20.06.2016]
Kama, Ty się napewno pomyliłaś.
Radio Bercik Silesia to nie Radio ŚLĄSK.
Pozatym gramy tutaj muzykę dla wszystkich.
Polską, Śląską, Niemiecką, Angielską, Czeską itp.
Radio Bercik - Silesia promujące Śląską Kulturę nie zajmuje się polityką tylko muzyką. Do tego należą jak najbardziej niemieckie szlagry. Komu sie ten wybór muzyczny nie podoba powinien się poszukać innej radiostacji a nie truć atmosfery polityką.
8 Online « 165 Dziś « 3 809 995 Odwiedzin