• 481
  Słuchacze (sloty)
  Radio Bercik Silesia.
 • 1374
  Głosów dla
  Radio Bercik Silesia.
 • 1604
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 2171
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Bercik Silesia

Autoplay
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.
czytaj więcej...

Suma słuchalności wszystkich serwerów.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Gizela ze Stadtu [14.01.2018]
Pozdrowiom calo redakcjo pokladu Kapitana Berniego Radyjka Silesia z wszystkimi wesolymi Bercikami i Berkulkami z naszym wspanialym Kapelmeistrem Ludwiczkiem pozdrowiom wszystkich .prezynterow kere nom tak superowo umilaja czas muzyczka i przekazywaniem zyczonek som zescie wszyscy THE BEST i dziekuja ze znod nom nasz wspanialy Kapelmeister Ludwiczek nojpiekniejsze radyjko na swiecie i juz na zawsze z naszymi wesolymi Bercikami zostana i za to wszytkim kusiole posylom ????????????????????????????????
Gizela ze Stadtu [14.01.2018]
Witom calo sympatyczno redakcja z pokladu Kapitana Berliniego z naszego cudownego szifu BERCIK SILESIA z naszym wspanialym Kapelmeistrem Ludwiczkiem za kerym my z wielka radoscia poszli z nim no bo my mu pokoj nie domy i po pietach bydymy durch mu deptac pozdrawiam wszystkich prezynterow a szczegolnie Kornelka bo juz dobrze zech sie z nia zapoznala i wszystkich wesolych Bercikow i Bercikolkow mysla ze mie juz zodyn z tego fantastycznego nie wyciepnie a chca byc z nim do konca swiata co tak mi sie podobo moje kochane BERCICZKI DZIEKUJA I POZDROWIOM WSZYSTKICH ????????????????
irena [13.01.2018]
Pozdrawiam serdecznie Ludwiczku Miłego cudownego wieczorku życzę
ginter z pszczyny [13.01.2018]
pozdrawiam sluchaczy radiia bercik
IRENA MO ZE FRANKFURTU NAD MENEM [12.01.2018]
WITOM TE FAJNE RADYJKO PREZYNTERÖW I SLUCHACZY ZYCZA WSZYSTKIM FAJNEGO DNIA I KUSIOLKI SLA
Izabela Boryczka - Iza [10.01.2018]
Witam i pozdrawiam serdecznie całą ekipę " Radio Bercik Silesia " , wszystkich prowadzących , wykonawców i radiosłuchaczy , razem z ich rodzinkami :))
Pięknie gracie , kochani ... nie ma piękniejszej muzyki , niż nasza , śląska ! Dziękuję ...
Jerzy z Łodzi [10.01.2018]
Serdeczne pozdrowienia dla całego radyjka
Jupp [09.01.2018]
Jeronie, Bercik-kajs ty takiygo "Kapitana" znaloz??? Plywou on "Titaniciym" albo "Costa Concordiom" jak ja - to jo smola i wysiadom bo nie umia plywac! no to fajnego "bul bul bul" wszystkim pasazerom zycza !
Rajmund [08.01.2018]
Naprawde Szoopka!!! Bo co to za POETKA ze z Szopki zrobiyla Gorzkie Zale! Jak mozna w Szopce ludzi obrazac zamiast zrobic to na wesolo!!! Szkoda ze boi sie ta Poetka podowac imiona bo wie co by jom czekalo za obrazaniy ludzi. Cyrk na Statku!!! Dobrze ze niy ma Lodowcow!!!!!
Eduardo [08.01.2018]
Wiysz co joł widzioł? W Katowicach nad ranał lołtała gołoł baba po placu. A chop joł gonioł w samyjch batkach. Chyba miel fest fajer :-) Ale kobiytka była dojś szwarnoł to było na co pokukać.
elza ze ryndorfu [08.01.2018]
witejcie znodłach w końcu czas by posuchać tyj szopki co prowadziyła mery powiym szczero prowda niy gorszcie sie ale takigo szajsu to nawet by w przedszolu niy stworzyli zero humoru jak powinno być we szopce z czytanio mery wychodziło na to że kożdymu prawie przypniynto łatka mało żartu powiydzcie czy tak mo wyglondać szopka chyba niy to po prostu było żenujoncy spektakl
jola [07.01.2018]
pozdrawiam cie LUDWICZKUi milej niedzieli zycze
Stały suchacz [07.01.2018]
Do suchacza, co dnia 14.12.2017 zamieścił post.
Drogi suchaczu, radza ci umyj sie dobrze uszy, bo suchy co cie dochodza są nieprawdziwe abo źle słyszysz.
O jako sława może sie rozchodzić skoro radio mo max ok 700 suchaczy??
O jako kasa może sie rozchodzić skoro radio nie mo żodnego dochodu oprócz spyndów?
Prezenterzy kupujom za własno kasa płyty CD a ich jedynom zapłatom som mile wpisy od suchaczy.
Jak mosz takie kłamstwa tu wypisywać to znaczy, żeś nie jest suchaczem ino piszesz, żeby wsadzić kij w mrowisko.
Wszyscy prawdziwi suchacze wiedzom dobrze jako jest sytuacja na radyjku. Jak ci sie noe podobo to idź se na inne radyjko i tam mieszej.
helenadziki1@wp.pl [06.01.2018]
WITAM SERDECZNIE W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI...ABY TRZEJ KRÓLOWIE WNIEŚLI WIELKĄ RADOŚĆ W WASZE ŻYCIE...MIŁEGO ŚWIĘTOWANIA ŻYCZĘ .... POZDRAWIAM HELENA ...
Hans Schwerte [06.01.2018]
Pozdrowienia dla wszystkich BERCIKOW oraz mojejkochanej zonki duzo calosow sle hans.
EPUL [05.01.2018]
super muzyka grajcie tak dalej !!!
Magda ze Godule [03.01.2018]
Nojpierw chca Colkiej Zalodze tego BERCIKOWEGO RADIJKA zlozyc zyczonka Noworoczne ,Wszystkigo Nojlepszego duzo dobrego dalszego powodzenia na colkim swiecie .ZA zajecie 1-miejsca nalezom wom sie Gratulacje jak zawsze. Super i grejcie nom tak dali a my sluchacze bydymy wos suchali i na wos dali glosowac. .pozdrowionka dlo wszystkich D.J. loncznie z szefem i intendantem Bolkiem. .
helenadziki1@wp.pl [03.01.2018]
Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia ..... Są imiona, których ślad nie zaciera się w pamięci, to one tworzą ścieżkę dźwiękową naszych serc... Bo. .piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach..Pozdrawiam wszyskich bercików i prowadzących radio bercik Helena ..
czyzowianka aurelia [02.01.2018]
winszujawomszczynscio,zdrowio,błogosławienstwa swietego od panaboga miłego,natyn nowy rok ale nietylko nanowy rok ale powszystkieczasy puki zyc bydziecie a posmierci królewstwo niebieskie
Lidka9Szalono)Witon [01.01.2018]
kochany słuchaczu,odpowie ci na tewoje pytanie,własnie była prezenterka radiabercik silezja Szalono Lidka,o zodno sława tu sie nie rozchodzi,bo jako tyz ona moze byc?jak ftos cie nie widzi yno słucho?a kasa?hm nojpiyrw cza by boło jakos z granio miec,zeby sie mogło onia rozchodzic,dlo wszystkich prezynterow to jest hobby,sam kozdy poswiynco uno swoj czas wolny i nic z tego niy mo zapłaty,co jest nojcynniejsze...wpisy i wdzyncznosc suchaczy,tyla kozdy prezynter z tego mo,mysla wyjasniołach ci to jasno,pozdrowiom cie bardzo cieplutko i życza szczynsliwego,zdrowego i spokojnego 2018 roku kusiolki czekoladowe sla i godom papa
Janek ze Familiom ze Stolbergu. [01.01.2018]
COLKI RODZINCE BERCIKOWEJ NA COLKIM SWIECIE WINSZUJYM NA
NOWY ROCZEK 2018:

Winszuja Wom szczynścio, zdrowio, błogosławiyństwa świyntego od Pana Boga miłego, na tyn Nowy Rok i na wszystki lata póki żyć bydziecie, a po śmierci Królestwo Niebieski.

Niych na codziyn i łod świynta, gymba byndzie uśmiychniynta.
Niych tyż zdrowie byndzie tyngie i kasiory wom przibyndzie.
Niychaj łaski płynom z nieba, tela, wiela wom potrzeba.
Do Siego Roku życzymy.

COLKI RODZINCE BERCIKOWEJ NA NOWY ROCZEK 2018
helenadziki1@wp.pl [30.12.2017]
✬⋰ Z Okazji (.•´`*.✬⋰ Nowego *.*✬⋰´¨) Roku 2018 .•´,•*´¨)¸.•*¨)✬⋰ ¸.•´¸✬⋰.•*´¨)✬⋰ Życzę Wam zabawy do białego rana, najlepszych piosenek, pysznego szampana... Choć nie będę z Wami w "Noworoczną Noc" pamiętaj proszę o MNIE , przez następny rok pozdrawiam Helena !!!
helenadziki1@wp.pl [28.12.2017]
DZIĘKUJE ŚLICZNIE ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY ROK W WIRTUALNYM ŚWIECIE,, Gdy siadasz wieczorem w fotelu, gdy nie masz nikogo przy sobie, pamiętaj, że ja – przyjacielu, zawsze będę przy Tobie.. Choć może jestem naiwny i zbyt wiele mam wyobraźni, choć może i jestem dziwny, lecz ufam w siłę przyjaźni… HELENA.Pozdrawiam cało redakcję i Was prowadzących , i wszyskich co słuchają waszego radyjka , radio bercik ...
RUDOLF PELE Z KLODNICY K KOZLE [27.12.2017]
Super Radio POZDROWIENIA DLA STRAZAKOW Z OSP KLODNICA CO WYJECHALI DO RAJCHU
helenadziki1@wp.pl [27.12.2017]
*♥
• ☼.¸♥
╔╗..°●°..
║║(¯`v´¯) DZIEŃ DOBRY
║║*•¸.¸•* WITAM
╠♥╣ SERDECZNIE ♥
ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*”˜”*°•ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*” ;*
*°•ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*”˜
Święta,święta i po świętach, niechaj każdy je pamięta, pewnie wyjątkowe były, -szkoda że już się skończyły. _◕◕◕_ A więc święta mamy z głowy wkrótce będzie Roczek Nowy, niechaj będzie dla nas zdrowy, dzielić szczęściem wciąż gotowy.
*• ☼.¸♥
╔╗..°●°..CIEPLUTKO POZDRAWIAM♥

║║(¯`v´¯) CUDOWNEGO♥

║║*•¸.¸•* DNIA ZYCZĘ♥

POZDRAWIAM HELENA♥

╠♥╣ ŻYCZĘ ♥
ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*”˜”*°•ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*” ;*
*°•ڰۣڿ♥ڰۣڿ•°*”˜