• 79
  Słuchacze (sloty)
  Radio Silesia.
 • 1723
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 1827
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Silesia

Autoplay
Śląskie Radio Silesia cieszy się ogromnym uznaniem wśród swoich słuchaczy od wiosny 2009 roku. To właśnie wtedy, po raz pierwszy, rozgłośnia pojawiła się w Internecie. Stacja proponuje wszystkim fanom doskonale spędzone chwile podczas słuchania znakomitej śląskiej muzyki oraz tej wykonywanej przez międzynarodowych artystów. W pierwszych latach swojego istnienia Radio Silesia nie posiadało w swoim zamyśle audycji prowadzonych na żywo przez prezenterów. Dopiero od roku 2014 stacja poszerzyła swoją działalność, wprowadzając programy na żywo. Z biegiem lat rozgłośnia coraz bardziej się rozrastała, dzięki czemu trafiała do coraz większej ilości domów nie tylko na Śląsku.

Radio Silesia cieszy się ogromna popularnością. Zawdzięcza to niesamowitym osobom, które je tworzą. Nie brakuje w nich zaangażowania, pracowitości i, co najważniejsze, ogromnej pasji i miłości do muzyki. Krystyna jest prezenterką. Radio Silesja jest tym, czego od zawsze szukała. Jej marzeniem jest, by audycje, które prowadzi, dawały wszystkim słuchaczom tyle szczęścia ile ona sama z nich czerpie. Redaktorem naczelnym jest Teresa. Kocha zarówno muzykę jak i śląski język. Marketingiem zajmuje się pełna wdzięku Agnieszka, która oprócz zarządzania pilnuje również działu informacji w radiu. Berbla troszczy się o dział opowiadań oraz podcastów. Ta pełna energii, wspaniała kobieta jest fanką śląskich szlagierów oraz audycji prowadzonych po śląsku. Mimo doskonałej umiejętności władania polskim językiem literackim, nie wyobraża sobie pracy w innej rozgłośni. Barbara Matusiewicz lubi wracać do szczęśliwego dzieciństwa wspomnieniami, którymi dzieli się z Wami podczas kolejnych opowiadań. Kolejnym prezenterem Radia Silesja jest Josef. Tak samo jak inni, również on jest ogromnym sprzymierzeńcem śląskiej mowy oraz muzyki. Podczas swoich audycji stara się wybierać takie utwory, które są dobre nie tylko do posłuchania, ale również do spędzenia szalonych chwil na tanecznym parkiecie. Szefem Radia Silesia jest Peter. Własna rozgłośnia jest dla niego spełnieniem marzeń. Nigdy nie chciał być osobą, która jedynie zapowiada tytuły piosenek. Dla niego gra słowem jest również muzyką. Mężczyzna niezwykle ambitnie podchodzi do pracy w radiu, dzięki czemu zyskał wielu wiernych słuchaczy.

Szata graficzna radia jest utrzymana w stonowanej, choć bardzo pozytywnej kolorystyce. Trzema głównymi barwami są: żółty, niebieski i biały. Rodzaj czcionki oraz jej kolor jest niezwykle czytelny. Rozmiar tekstu pozwoli każdemu na sprawne odczytanie najważniejszych informacji na stronie radia. Używając internetowej strony rozgłośni, nie ma obawy o jakąkolwiek pomyłkę przy korzystaniu z dobrodziejstw stacji.

Po wpisaniu adresu WWW do przeglądarki od razu pojawia się strona główna radia. Na samej górze, zaraz pod logiem rozgłośni znajduje się żółty pasek. Jest to główne menu, w którym znajdują się takie zakładki jak: home – pozwalający wrócić do strony głównej; o nas – miejsce, gdzie odnajdziecie wszystkie najciekawsze informacje na temat życia radia, zdjęcia z prowadzonych imprez z udziałem gwiazd czy fotografie prezenterów radiowych po wygranych konkursach; team – to miejsce gdzie poznacie bliżej członków rozgłośni; ramówka – pozwoli Wam na zweryfikowanie informacji na temat: co, gdzie i kiedy; pozdrowienia – to tutaj możecie wysłać kilka miłych słów do swoich najbliższych; emisja reklam – rozgłośnia może zapewnić Wam pełną obsługę przy produkcji i emisji w Radio Silesia.de reklam radiowych i prezentacji sponsorowanych; produkcja singli – możecie też skorzystać z profesjonalnej obsługi przy produkcji prezentacji multimedialnych oraz przy produkcji jingli radiowych; opowiadania – to tutaj Barbara Matusiewicz dzieli się z Wami swoim życiem; wsparcie – w tym miejscu możecie wesprzeć Radio Silesia, które jest rozgłośnią internetową i tworzy radio niezależne (trzeba podkreślić, że nie jest ono związane z żadną organizacją państwową, ugrupowaniem politycznym, czy też samorządowym); kontakt – gdzie znajdziecie główny adres mailowy i numer telefonu stacji oraz maile kontaktowe do wszystkich prezenterów; rock radio – to strefa zarezerwowana dla fanów mocniejszych brzmień; play radio – w tym miejscu decydujecie, na jakim programie chcecie odtworzyć rozgłośnie (do wyboru jest: Winamp/VLC, Windows Media Player oraz Online Player).

Audycje, jakie proponuje Radio Silesia to między innymi: Dobry wieczór, Metallic Luster (emitowana na kanale Rock Radio Silesia), Lippetal na fali czy wpół Rocku (emitowana na kanale Rock Radio Silesia). Rozgłośnia dba o swoją rozpoznawalność, dlatego duży nacisk kładzie na łatwość komunikacji między sobą a swoimi słuchaczami. Fani mogą kontaktować się ze stacją zarówno dzięki stronie internetowej, jak i profilom na znanych portalach społecznościowych: Facebook i Nasza Klasa.

Radio Silesia jest prawdziwym promotorem śląskiej kultury nie tylko w całej Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Każdy, kto jest spragniony niezwykłego śląskiego języka, z powodzeniem może nacieszyć swoje ucho ślonską godką, wchodząc na stronę Radia Silesia. Słuchacze doceniający zaangażowanie, profesjonalizm oraz dumę z bycia Ślązakiem, z pewnością, nigdy nie zostaną rozczarowani przez to doskonale prosperujące radio internetowe.
Suma słuchalności wszystkich serwerów.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
alek z wieszowy [03.09.2017]
dzię kuja fajnie graćie
leon jacok [23.08.2017]
dejcie posluchac bernadete kowalska
mariola [23.08.2017]
czerwiona serdecznie pozdrawia
mariola [23.08.2017]
pozdrawiam
Krystian Leska [22.08.2017]
Jestescie wspaniali !!! lg
Irena Bytom [26.07.2017]
Jestem na urlopie bardzo daleko a odbiór idealny iz od ojczyczyzny wielka odległość Dziękuję wam za to ze jestescie i pozdrawiam bardzo goraco
IRENA Z MĘŻEM JANEM
Elżbieta Fednar (Solarczyk ) [23.07.2017]
Witam serdecznie ! super radio lubię Was słuchać , piękne przeboje . Pozdrawiam serdecznie , życzę dożo radości , miłości, milutkiej słonecznej niedzieli .
Wszystkim prezenterom tego radia i jego słuchaczy .
Proszę o romantyczną piosenkę
Całuski
ewusia [13.07.2017]
witam pięknie wszystkich prowadzących,proszę o pozdrowienia dla mojego męża, nazywa się JÓZEK..od kochającej żonki Marysi,Józio życzę ci od serduszka dużo zdrówka
dorota z lezajska [09.07.2017]
super gracie jak tylko mam czas to was slucham
cygan [07.07.2017]
sluchom was teraz na chorwacji super radio
janek [21.06.2017]
super radio tak trzymać
bogna [17.06.2017]
super piosenki!!!!
Anna Hajdas [13.06.2017]
kocham ,uwielbiam wasze radio i przepiękne przeboje
jan z podbesidzia [28.05.2017]
super radio fajno muzyka
MUZYKALNY [25.05.2017]
Dolny Śląsk się kłania i dziękuje za piękną muzykę
keisyR swietokrzyskie [25.05.2017]
pozdrowienia dla matek wdniu ich swieta i milego sluchania piosenek RADIA SILESIA
andreas [21.05.2017]
takie radio to dla nas niesamowity relaks. pozdrawiam
krzysztof [21.05.2017]
super grocie pozdrowiom wos
poprosza o piosenka kawiarenki
Mateusz truty | janosik [20.05.2017]
kocham waszą stację i
lyczko werner [19.05.2017]
bardzo faino muzyka zagrejce mi cos na urodziny 19. 5. 41
keisyr [11.05.2017]
super muzyka pozdrowienia dla samotnych sluchajacych
keisyr swietokrzyskie [11.05.2017]
przyjemna muzyka ktora latwo wpada do ucha
Franek [08.05.2017]
Profesjonalne prowadzenie radia dobra muzyka slaska gwara to jest to czym cechuje sie to bardzo dobre radio na ktore wszystkich zapraszam
słuchacz z wieszowy [02.05.2017]
pieknie grocie. dziekuja za fajno muzyka
Toni [30.04.2017]
Bardzo fajna muzyka,cieplutkie pozdrowienia z Leichlingen