• 34
  Słuchacze (sloty)
  Silesia FM.
 • 129
  Głosów dla
  Silesia FM.
 • 288
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 390
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Silesia FM

Autoplay
Radio Silesia to wyjątkowo rozbudowana rozgłośnia, ciesząca się wspaniałą opinią wśród wszystkich słuchaczy tego typu nośników przekazu muzyki oraz informacji. Zaraz po włączeniu strony internetowej radia rzuca się w oczy sporej wielkości napis: „Fajnie gramy”. Nie da się ukryć, iż jest to szczera prawda. Rozgłośnia Silesia proponuje tak dużą ilość różnorodnych audycji, że każdy bez wątpienia znajdzie coś ciekawego dla siebie. Jeśli zatem szukasz dobrej energii, rzetelności, profesjonalizmu oraz chcesz posłuchać swoich ulubionych przebojów, nie wolno Ci czekać choćby minuty dłużej! Koniecznie nastaw swoje radio na częstotliwość 96,2 MHz lub wejdź na stronę: www.silesia.fm.

Silesia to prywatna i lokalna rozgłośnia. Swój profil określa, jako muzyczno – informacyjny. Nadawanie rozpoczęła chwilę po północy pierwszego lipca 2014 roku. Wszyscy prezenterzy radia zgodnie twierdzą, że nie wstydzą się swoich korzeni. Co więcej, są niezwykle dumni ze swojego województwa, które określają mianem swojej małej Ojczyzny.

Radio Silesia jest nową rozgłośnią, jednak nie można nie powiedzieć o jego wieloletniej tradycji. Jego historia sięga roku 1993. To właśnie wtedy została nadana pierwsza audycja. Wysłano ją w eter dwunastego kwietnia z wieży Kościoła Świętego Antoniego w Gliwicach-Wojtowej Wsi. Emisja odbywała się na częstotliwościach: 71,03 MHz i 107,9 MHz. Kolejna istotna data z perspektywy historii radia to: 9 lutego 1995 roku. Diecezja Gliwicka otrzymała wtedy koncesję na prowadzenie programu, tym razem na nowych częstotliwościach: 72,44 MHz i 96,1 MHz. Niestety zakłócenia spowodowane bliskim sąsiedztwem Polskiego radia poskutkowały zmianą częstotliwości na dzisiejszą – 96,2 MHz. W przeciągu lat nazwa radia była wielokrotnie zmieniana, a losy stacji częstokroć burzliwe. Mimo wielu przeciwności losu, priorytetem rozgłośni było, jest i będzie granie najlepszych i lubianych przez słuchaczy przebojów.

Szata graficzna radia skupia się głównie na odcieniach bieli, czerwieni oraz granatu. Strona internetowa rozgłośni jest niezwykle czytelna i intuicyjna. Po jej włączeniu w oczy rzuca się nazwa radia oraz informacja o najbliższym koncercie. Pod spodem widnieje poziomy pasek, będący wyraźnym menu rozgłośni. Znajdziecie na nim takie opcje jak: strona główna, szlag lista, koncert życzeń, ramówka, audycje, o radiu, reklama, kontakt, koncerty. Po prawej stronie widnieje ramka, w której wyświetlane są audycje aktualne oraz przyszłe. Na dole strony internetowej radia przebijają się najważniejsze informacje dnia. Warto wspomnieć, że rozgłośnia posiada również swój profil na portalu społecznościowym Facebook, na którym odnajdziecie najważniejsze aktualności.

Radio Silesia ściśle współpracuje z telewizją TVS. Jest to jedyna rozgłośnia, proponująca wspólne pasma radiowo-telewizyjne. Stacja skupia się przede wszystkim na sporej dawce śląskiego grania, ale w swojej ofercie posiada też zaskakująco dużą ilość audycji.

„Pierwsza zmiana” z Andrzejem Misiem to program, emitowany miedzy 06:00 a 10:00, podczas którego można usłyszeć najnowsze i rzetelne informacje o warunkach panujących na śląskich drogach, pogodzie oraz wydarzeniach w regionie. Podczas „Pierwszej zmiany” ogromny nacisk kładziony jest na kontakt ze słuchaczami.

„Okno na południe” to audycja prowadzona przez Michała Loskota. W głównej mierze skupia się na tym, czym i jak żyje województwo śląskie. Poważne sprawy regionu okraszane są ulubioną muzyką słuchaczy. Czas audycji – od 12:00 do 16:00 – wypełniają również liczne konkursy z nagrodami.

Od poniedziałku do piątku, od godziny 18:00 w radiu można słuchać „Szlag listy” z Sebastianem Mierzwą. Emitowane są wówczas ulubione przeboje słuchaczy, którzy mają możliwość wysłania podczas programu pozdrowień dla swoich najbliższych oraz wzięcia udziału w konkursach. Ściśle z tą audycją związane są: „Propozycje do szlag listy”, czyli propozycje utworów, które mają szansę dostania się do ścisłej piętnastki.

W każdy czwartek, między 17:00 a 17:30 rozgłośnia proponuje swoim fanom audycję poświeconą ekologii. Podczas „Eko Silesia” można dowiedzieć się jak dbać o środowisko naturalne.

„Weekend z gwiazdą” to program emitowany między godziną 08:00 a 11:00 skupiający się na życiu zawodowym oraz prywatnym największych gwiazd śląskiej sceny muzycznej. Podczas wywiadów prowadzonych na żywo, słuchacze mogą osobiście zadawać pytania swoim ulubionym artystom.

W każdą sobotę o 11:00 „Roko i Colino nasz plac zabaw” przenoszą najmłodszych słuchaczy w krainę śpiewu, tańca i dziecięcej muzyki.

Audycja „Rączka Gotuje na beztydziyń i świynta” dedykowana jest wszystkim tym, którzy kochają gotować, w szczególności do gospodyń, szukających często inspiracji i nowych pomysłów, bądź też sprawdzonych babcinych przepisów.

Profesor Marian Zembala, światowej sławy kardiochirurg, odpowiada na nurtujące słuchaczy pytania w każdy poniedziałek od 17:00 do 17:30. Podobnie program „Doktor Silesia”, emitowany w każdy piątek o 12:30, pozwoli dowiedzieć się więcej o zdrowiu wszystkim słuchaczom. Na antenie pojawiają się wtedy eksperci w dziedzinie medycyny, farmacji oraz nauk o zdrowiu i wyjaśniają zagadnienia zdrowotne, które nurtują każdego z nas.

„Moto godzina” pozwoli na bezpieczny powrót do domu z pracy. Od poniedziałku do piątku od 16:00 do 17:00 na antenie radia można usłyszeć najświeższe raporty o sytuacji na drogach województwa.

Podczas „Rozmów Aktywnych Ślązaków”, które odbywają się co tydzień w soboty o godzinie 16:00, prezentowane są śląskie sprawy ze śląskiego punktu widzenia. Do dyskusji zapraszani są Ślązacy różnych opcji. Gospodarzem audycji jest Ruch Autonomii Śląska.

Rozgłośnia Silesia proponuje swoim słuchaczom również: „Powroty” – audycję poświeconą tematowi uzależnień, „Muzyczną pocztę radia Silesia” i „Koncert życzeń” – programy, gdzie widz decyduje jaka muzyka jest grana i dla kogo przesyłane są pozdrowienia, „Piosenki i historie z mojego placu z Grzegorzem Poloczkiem”, „Szlagierową biesiadę z Sebastianem Mierzwą”, „Muzyczny kącik Damiana Holeckiego”, „Muzyczny koktajl Mariusza Kalagi” i „Śląska karuzelę z Kajrą i Sławomirem” – audycje prowadzone przez znanych i lubianych specjalnie dla słuchaczy radia Silesia. Tym, dla których wiara jest równie ważna, co informacje bieżące, rozgłośnia proponuje: „Różaniec święty” i „Boską Silesię”.

Ludzie radia Silesia to: Agnieszka Strzelczyk, Wojciech Kania, Tadeusz Danisz, Ewelina Taul, Andrzej Miś, Michał Loskot, Sebastian Mierzwa i Marek Malarz. Realizatorami rozgłośni są: Adam Stiborski, Witold Dworzański i Tomasz Nawała.

Jeżeli jesteście zainteresowani najlepszymi i najświeższymi informacjami z regionu śląskiego, szukacie rozgłośni, która pomoże odpowiedzieć na nurtujące Was pytania i, co ważne, pozwoli na odprężenie i relaks przy Waszej ulubionej śląskiej muzyce, Radio Silesia jest właśnie tym, czego szukacie. Wszak, nie bez powodu ich hasło brzmi: „Gramy po śląsku – fajnie gramy!”.
Suma słuchalności wszystkich serwerów.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
wieslawa z knurowa. [15.09.2017]
Witam pozdrawiam grajcie tak dalej bo to jest super radyjko jesli mozna prosic o piosenke ktora spiewa Tobi o slasku z gory dziekuje .
wieslawa z knurowa. [29.08.2017]
Serdeczne pozdrowionka grajcie i spiewajcie tak dalej bo jest super radyjko slucham was caly czas tak trzymajcie jak naj dluzej zycze wiecej sukcesow i nowych piosenek milego dnia pozdrawiam prowadzacych a szczegolnie Pana Misia iiiii
roza hamburg [28.08.2017]
piosenki do kitu nie wiem czemu? pozdrawiam
roza [27.08.2017]
co to za muzyka
Tomek Kunecki [07.07.2017]
Pozdrowienia dla całej ekipy radia Silesia, oraz dla mojego przyjaciela Jurka z Zabrza helenka, z kierym dziś jadymy na męski weekend na ryby. Proszą o piosenka Grzegorza Poloczka, chca tu być
Sebald Schittko - Kochlowice-Wuppertal [28.06.2017]
Fajnie grocie, fajne spomnienia z mlodosci, trzimac tak dali, pozdrowiom calo redakcjo i prezynterow
Bolesław M Wilchwy [21.06.2017]
Pozdrawiam wspaniałe radyjko z Mrzeżyna .Słucham Was w wolnych chwilach,bo pogoda ciągnie na plaża.Pozdrawiam i grejcie tak dali.
Bolesław M Wilchwy [21.06.2017]
Pozdrawiam wspaniałe radyjko z Mrzeżyna .Słucham Was w wolnych chwilach,bo pogoda ciągnie na plaża.Pozdrawiam i grejcie tak dali.
Gosia [01.05.2017]
Witom...Nareszcie na stronce jestescie.Pozdrawiam cala ekipe tego wspanialego radia.Niech nam gra do konca swiata i dluzej :)
Janek -Gorzyce [21.04.2017]
Fajnie prowadzicie ten program ifajnie grocie do zas .
Andreas z Lünen.NRW Deutshland. [14.04.2017]
Milo Was posluchac.Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
Zycze Wam Wesolych Swiat Wielkanocnych.
andrzej bieniek [06.03.2017]
bardzo piene radio
pucek [17.02.2017]
fajnie grocie
ANDREAS [11.02.2017]
100 LAT!!!!!!!
Darek z Raciborza tymczasowo helsingor Dania [24.01.2017]
Pozdrowienia z za wody
Stanik z Rybnika [15.01.2017]
Super fajnie grocie !!!!!! ale od grudnia są kłopoty z odbiorem - pozdrowiom cało Redakcjo.
Krystyna [23.12.2016]
Witam, co się dzieje? że nie można odbierać Waszej stacji przez internet. Takie super radyjko a tu taki zawód przed świętami.
POGODNYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT życzę
Bolek .wilchwy [04.12.2016]
Witam.Szczęść Boże Wszystkim Górnikom.Pozdrawiam.
EWA [03.12.2016]
WITAM BARDZO DROGA REDAKCJO RADIA SILESIA CZY MOGLABYM SIE DOWIEDZIEC KTO SPIEWAL MIEDZY GODZ 20 PIEKNA PIOSENKE O MAMIE BARDZO PROSILABYM JESLI TO MOZLIWE KTO JEST WYKONAWCA PIEKNIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM SLUCHACZKA RADIA SILESIA EWA
DATA 3 GRUDZIEN
kurt zupalla [16.11.2016]
kochani mam problemy z otwarzaniem naszego radyjka kto mi pomorze w tej sprawie pozdrawiam pa do zas
Dana [14.11.2016]
Wajne radyjko grejcie tak dalej. Pozdr was i moich bliskich
Janina Ruda śląska [19.10.2016]
Witam pozdrawiam serdecznie wszystkich słuchaczy i to super radyjko
piotr po [09.10.2016]
Pozdrawiam serdecznie radio
piotr po [09.10.2016]
Pozdrawiam serdecznie radio
Wiesia Surmiak z Knurowa . [14.09.2016]
Witam kochane radio pozdrawiam serdecznie Pana Misia cale radyjko byliśmy na dożynkach w Jejkowicach Wystepowal Pan Kierok z Zona i wiele innych zespolow było superowo bajecznie grajcie tak dalej wasze radyjko pozwala zyc w radości smutki ida w dal zapomnienie słuchamy radyjka caly czas .Wieslawa i Bronek.